GÜRSEL TEKİN, CHP'DEN İSTİFA ETTİ

Eski CHP Milletvekili Gürsel Tekin partisinden istifa ettiğini duyurdu. Tekin, istifa açıklamasında çok sert ifadeler kullandı.

Gürsel Tekin, CHP'den İstifa Etti

İstifasını sosyal medyadan duyuran Tekin, partisinin çizgisinden uzaklaştığını iddia etti. Tekin'in adı partisinin Esenyurt Belediye Başkan adaylığı için de geçiyordu.

Gürsel Tekin'in açıklamaları şöyle:

"Cumhuriyet Halk Partisi’nin temel ilkeleri tüzük ve programında yer almaktadır. Ne yazık ki geçen zamanda CHP çağdaş uygarlığı hedefleyen, Türkiye’de iktidar olma ve halka hizmet etme amacına sahip Atatürkçü ve sosyal demokrat bir parti kimliğinden uzaklaştırılmış, hiçbir objektif koşul, liyakat ve ehliyetin olmadığı, parti içi hemşericilik, gruplaşma, ekipleşme ilişkileri ile makam ve mevkilerin dağıtıldığı, partiye emek veren, partinin iktidar olması için çalışan insanların dışlandığı, Türkiye’de iktidar mücadelesi yerine parti içi iktidar mücadelesinin yeğ tutulduğu, parti hukukunun ve partimiz emekçilerinin haklarının yok sayıldığı, genel Merkezin kendi açıkladığı kural ve talimatlara bile uymadığı, parti hukukuna ve açıklamalarına güvenerek emek sarf eden insanların emeklerinin gasp edildiği, ideoloji, ilke veya düşünce ile oluşan yoldaşlık ruhu yerine ahbap - çavuş, eş, dost, akraba ilişkilerinin her düzeyde belirleyici olduğu bir yapı haline dönüşmüştür."

CHP’de dört dönem Milletvekili yapan Gürsel Tekin, 2014 ile 2016 yılları arasında da Genel Sekreterlik görevini yürütmüştü.

UHA Haber Merkezi - MİRAÇ GEÇİLMEZ

BELEDİYELER

EKONOMİ