TADER 10 YAŞINDA

Tader Genel Başkanı Semih Özsu Derneğin kuruluşunun 10. Yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

TADER 10 YAŞINDA

“HER ŞEY TARSUS İÇİN, HEP BİRLİKTE EL ELE”

Başkan Özsu mesajında; “Saygıdeğer Hemşerilerimiz, 27 Aralık 2012 tarihinde sizlerle birlikte kurduğumuz Derneğimizin 10. Yılını kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Herkesin doğup büyüdüğü topraklara vefa borcunu yürekten hissetmesi gerektiğine inanıyoruz. İşte bu sebeple; ‘Tarsus bizim için vazgeçilmez Sevdadır’.

Derneğimizin kuruluşunda bir söz söylemiştik; ‘Kişilerin makamı, mevkii, siyasi görüşü ne olursa olsun, TADER çatısı altında herkes sadece ve sadece Tarsuslu’ dur’ demiştik. Hepimizin ortak paydası olan bizi biz yapan Tarsus’un çıkarları noktasında, farklılıklarımızı zenginliğe çevirmeli hep birlikte el ele vermeliyiz.

İşte bu amaç doğrultusunda10 yıldır Tader olarak, Tarsusluların birliğine ve birbirlerinden haberdar olmasına katkı sağlamak amacıyla, Ankara’ da başlattığımız bu dayanışma hareketini daha da genişletmek için önce İzmir’ de ardından da Sakarya illerinde Temsilcilikler açtık.

Bu süreçte Tarsus’umuzun kültür, tarih ve doğal güzellikleri ile yöresel lezzetlerini tanıtmak amacına yönelik birçok ulusal ve uluslararası projeyi yerel yönetim ve sivil toplum kuruluşlarının iş birliği ile bize duyulan güven ve destek sayesinde başarıyla gerçekleştirdik.” ifadelerine yer verdi.

TARSUSLU ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİMİZ…

Özsu yayımladığı mesajının devamında; “Geleceğimizin teminatı gençlerimizi çok önemsediğimiz için, onların her türlü sorununa çözüm bulmayı ilke edindik. Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Kadın Komisyonu ile Öğrenci ve Gençlik Komisyonumuzla birlikte çalışmalar ve etkinlikler yaptık.” dedi.

Kurulduğu günden bu yana öğrencileri, gençliği ve geleceği ön planda tutan TADER, oluşturulan burs fonu ile birçok üniversite öğrencisine destek oldu.

ÜNİVERSİTE OKUYAN ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN BURS FONU KURDUK

Burs fonuna ve Tarsuslulardan gelen desteğe vurgu yapan Başkan Özsu; “Yine bu süreçte Üniversiteli gençlerimizin öğrenim yaşamına bir nebzede olsa destek olmak için ‘TADER BURS FONU’ nu kurarak hayırsever hemşerilerimizin katkılarıyla son iki yıldır Tarsuslu öğrencilerimize Burs veren bir Dernek olduk. Burs Fonumuza destek olan hayırsever hemşerilerimize sonsuz teşekkür ediyoruz.

Siz değerli hemşehrilerimizden aldığımız destek ve bize duyduğunuz güven var oldukça bizler çalışmalarımıza ilk günkü heyecanla devam edeceğiz.

Bu vesileyle, bu anlamlı günde bir kez daha yürüdüğümüz bu yolda bizlere destek olan, yalnız bırakmayan yerel yöneticilerimize, siyasilerimize, STK Başkan ve yöneticilerimize, Muhtarlarımıza ve sizlerle bizim aramızdaki gönül bağının pekiştirilmesinde aktif rol üstlenen yerel basınımıza ve siz değerli hemşerilerimize bir kez daha destekleriniz için teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz.’’ diyerek teşekkürlerini iletti.

BELEDİYELER

EKONOMİ